KAYIT İÇİN BİZE YAZIN

GÖNDER

İLETİŞİM BİLGİLERİ

  • TELEFON

    +90 (312) 217 57 75

  • E-POSTA

    asiyankresim@gmail.com

ADRES:

Alaçatlı Mah. 3381. Cad.

Aydoğan Sitesi B Blok 59/3

YAŞAMKENT/ANKARA

BİZİ TAKİP EDİN

  • FACEBOOK

  • TWİTTER

  • YOUTUBE

AMACIMIZ

YAŞAMKENT AŞİYAN ANAOKULU

AMACIMIZ

Çocuklarımızın bedensel, zihinsel duygusal ve sosyal yönden gelişimlerini desteklemek, temel becerileri kazandırmak, olumlu benlik kavramı geliştirmesine, kendini ifade etmesine, öz denetim kazanmasına olanak sağlamak, öğrenme isteği ve merak duygusunu uyandırmak, yaratıcılıklarını geliştirmektir.

 

Aşiyan okullarımız sürekli kendini yenileyerek geliştiren seçici bir eğitim sistemine sahiptir. Çocuk merkezli olarak hazırlanan programımız dünyada kabul gören ve uygulanmakta olan Çoklu Zeka Kuramı, Montessori, High-Scope, Reggio Emilia proje yaklaşımı ile Türk Eğitim Sistemi içinde yer alan Millli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Programlarının sentezinden oluşmaktadır.

 

Okulumuz sınıflar ve atölyelerden oluşmaktadır. Günlük eğitim programımızı sınıf öğretmeni ve branş öğretmenleriyle gerçekleştirmeyi tasarladık. Çocuklarımız gün boyunca kendi sınıflarında, oyun atölyesinde, drama atölyesinde, sanat atölyesinde, akıl oyunları atölyesinde, sinema salonunda, mutfak atölyesinde ve bahçede eğlenerek öğreneceklerdir. Eğitim- öğretim kadrosu; alanında uzman ve tecrübeli öğretmenlerden oluşmaktadır.

 

Ayrıca çocuklarımıza sevgi, saygı, sorumluluk, mutluluk, iş birliği, sabır gibi toplumsal değerlerimizin kazandırıldığı değerler eğitimi de programımızın önemli bir parçasını oluşturmaktadır.

 

Proje çalışmaları ile öğrenme ve araştırmaya ilgi duyacakları, neden-sonuç ilişkisi kurabilecekleri ortamlar hazırlamaktayız.

 

Çocuklarımıza; kendilerini ifade edebildikleri, dinlenebildiklerini, sevildiklerini ve değerli olduklarını hissettikleri mutlu, istiktrarlı ve güvenli bir ortam sağlamayı,

 

Çocukların gelişiminde, öğrenmesinde ve eğitimin kalitesinde belirleyici unsur olan aile katılımını öncelik olarak okul ve aile arasındaki iletişimi sağlıklı bir şekilde sağlayacak bir yapı oluşturmayı hedefledik.

 

Çocukların araştırmayı ve gözlemlemeyi, farklı kültürleri tanımayı, yaparak yaşayarak öğrenmeyi, gözlem ve deney yapmayı, akıl yürütme ve problem çözme becerilerini, farklı bakış açısıyla düşünmelerini, toplum kurallarını öğrenmelerini, kendini en iyi şekilde ifade edebilen ve Atatürk’ün gösterdiği ileri hedefler doğrultusunda programımızı uyguluyoruz.

 

Küçük çocuklara verilen çevre eğitimi onların çevrelerini tanımalarını, sevmelerini çevreyi korumaya yönelik bilinçli bir bakış açısı getirmelerini sağlamaktadır. Bu nedenle, küçük çocuklara yönelik çevre eğitimini önemsiyoruz.

 

Ayrıca Aşiyan çiftliğimizde ekolojik bahçe çalışmalarını ve hayvanları yakından gözlemleyerek, yaparak - yaşayarak öğreniyoruz.

ARA

SOSYAL MEDYA